Sprawozdanie finansowe za okres od 01.11.2021 do 31.10.2022
WPROWADZENIE DO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO
1. Dane jednostki
Nazwa: Kenosis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Development Spółka komandytowo – akcyjna
Siedziba: L. Mierosławskiego 11A, 01-527 Warszawa
Numer identyfikacji podatkowej: NIP: 9542745451
Numer we właściwym rejestrze sądowym: KRS: 0000479875
2. Wskazanie czasu trwania działalności jednostki, jeżeli jest ograniczony
Nie dotyczy
3. Okres objęty sprawozdaniem finansowym
Sprawozdanie finansowe sporządzane za okres od 01.11.2021 do 31.10.2022
4. Wskazanie zastosowanych uproszczeń dla spółek mikro
Jednostka stosuje uproszczenia określone w art. 46 ust. 5 pkt 4, art. 47 ust. 4 pkt 4, art. 48 ust. 3, art. 48a ust. 3, art. 48b ust. 4 lub art. 49 ust. 4 Ustawy o rachunkowości. Ponadto jako jednostka mikro, sporządzająca sprawozdanie finansowe zgodnie z załącznikiem nr 4 do ustawy nie wypełnia rozliczenia różnicy pomiędzy podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym, a wynikiem finansowym (zyskiem, stratą) brutto.
5. Założenie kontynuowania działalności gospodarczej
Sprawozdanie finansowe sporządzone przy założeniu kontynuowania działalności gospodarczej przez jednostkę.
Nie stwierdzono okoliczności, które wskazują na zagrożenie kontynuowania działalności.
6. Polityka rachunkowości
Omówienie przyjętych metod wyceny aktywów i pasywów (także amortyzacji):
Sprawozdanie finansowe sporządzone zostało w oparciu o zasady rachunkowości wynikające z przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 z późn. zm. – dalej „Ustawa”). Opisane zasady zastosowane zostały w prezentowanych okresach w sposób ciągły, o ile nie zaznaczono inaczej.
Sprawozdanie finansowe zostało przygotowane zgodnie z konwencją kosztu historycznego, z zastrzeżeniem modyfikacji opisanych w poszczególnych punktach wprowadzenia. Poszczególne składniki aktywów i pasywów wycenia się z zachowaniem zasady ostrożności.
1. Wartości niematerialne i prawne
Wartości niematerialne i prawne są wyceniane według cen nabycia lub kosztu wytworzenia, pomniejszonych o umorzenie i odpisy z tytułu utraty wartości. Wartości niematerialne i prawne są amortyzowane liniowo w okresie odpowiadającym szacowanemu okresowi ich ekonomicznej użyteczności.
2. Środki trwałe
Środki trwałe są wyceniane w cenie nabycia lub koszcie wytworzenia, pomniejszonej o umorzenie oraz o odpisy z tytułu trwałej utraty wartości. Rozpoczęcie amortyzacji środków trwałych następuje w miesiącu następnym po miesiącu, w którym przyjęto środek trwały do użytkowania. Środki trwałe o niskiej jednostkowej wartości początkowej to znaczy poniżej 10.000 zł odnoszone są jednorazowo w koszty. Amortyzacji dokonuje się metodą liniową w okresie ekonomicznej użyteczności środka trwałego.
3. Leasing
W odniesieniu do umów leasingu jednostka stosuje art. 3 ust. 6 ustawy i dokonuje kwalifikacji umów wg zasad określonych w przepisach podatkowych.
4. Aktywa finansowe
Aktywa finansowe w momencie wprowadzenia do ksiąg rachunkowych są wyceniane według ceny nabycia, stanowiącego wartość godziwą uiszczonej zapłaty.
5. Zapasy
Zapasy są wyceniane według niższej z dwóch wartości: ceny nabycia lub kosztu wytworzenia i ceny sprzedaży netto.
6. Należności krótko i długoterminowe
Należności handlowe są wykazywane w kwocie wymaganej zapłaty pomniejszonej o odpisy aktualizujące.
7. Środki pieniężne i ekwiwalenty środków pieniężnych
Środki pieniężne w banku i w kasie wyceniane są według wartości nominalnej.
8. Rozliczenia międzyokresowe
Spółka dokonuje czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów, jeżeli dotyczą one przyszłych okresów sprawozdawczych. Bierne rozliczenia międzyokresowe kosztów dokonywane są w wysokości prawdopodobnych zobowiązań przypadających na bieżący okres sprawozdawczy.
9. Kapitał podstawowy
Kapitał podstawowy jest ujmowany w wysokości określonej w umowie i wpisanej w rejestrze sądowym.
10. Rezerwy
Rezerwy tworzy się wówczas, gdy na Spółce ciąży obecny obowiązek (prawny lub zwyczajowy) wynikający ze zdarzeń przeszłych i gdy jest pewne lub wysoce prawdopodobne, że wypełnienie tego obowiązku spowoduje konieczność wypływu środków uosabiających korzyści ekonomiczne, oraz gdy można dokonać wiarygodnego oszacowania kwoty tego zobowiązania.
11. Kredyty bankowe i pożyczki
W momencie początkowego ujęcia, kredyty bankowe i pożyczki są ujmowane według kosztu, stanowiącego wartość otrzymanych środków pieniężnych i obejmującego koszty uzyskania kredytu/pożyczki (koszty transakcyjne).
12. Przychody
Przychody ze sprzedaży wykazuje się w wartości netto, tj. bez uwzględnienia podatku od towarów i usług oraz po uwzględnieniu wszelkich udzielonych rabatów.
13. Podatek odroczony
Zgodnie z art. 27 Ustawy o Rachunkowości Spółka odstąpiła od ustalania aktywów i rezerw z tytułu odroczonego podatku dochodowego.
Ustalenia wyniku finansowego:
Rachunek zysków i strat został sporządzony w układzie porównawczym, zgodnie z załącznikiem 4 do ustawy. Wynik finansowy obejmuje wszystkie osiągnięte i przypadające na rzecz Jednostki przychody oraz związane z tymi przychodami koszty zgodnie z zasadami memoriału, współmierności przychodów i kosztów oraz ostrożnej wyceny.
Sporządzenia sprawozdania finansowego:
Sprawozdanie finansowe zostało przygotowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości z późniejszymi zmianami. Niniejsze sprawozdanie finansowe zostało sporządzone z zastosowaniem uproszczeń dla jednostek mikro zgodnie z załącznikiem nr 4 do ustawy. Sprawozdanie finansowe nie obejmuje zestawienia zmian w kapitale własnym, rachunku przepływów pieniężnych oraz sprawozdania z działalności.
Pozostałe przyjęte przez jednostkę zasady rachunkowości:
7. Dodatkowe informacje uszczegóławiające
Nie dotyczy
…
Całe Sprawozdanie jest dostępne do pobrania jako plik PDF.